Niezawodne auto do miasta

Rośnie liczba posiadanych przez nas samochodów. W mieście rodzi to wiele problemów, takich, jak korki czy zanieczyszczenia powietrza. Niestety w dzisiejszych czasach mało kto potrafi sobie wyobrazić życie bez auta. Pomimo tego może warto iść na pewien kompromis i przy zakupie samochodu wybrać taki, który będzie idealny, właśnie w warunkach miejskich.

Auto do miasta – na co zwrócić uwagę?

Przy zakupie samochodu do miasta powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników. Są to:

  1. Wielkość samochodu. Ma ogromne znaczenie, gdyż np. mały samochód zmieści się na każdym miejscu parkingowym, a tych wiadomo, że w mieście jest niewiele. Ponadto takie auto stwarza również mniej możliwości zarysowania, obdarcia innego samochodu. Oczywiście dla niektórych wielkość ma znaczenie i to ogromne, jednakże małe auto w mieście sprawdza się najlepiej. Zmieścimy się w każdą uliczkę i każdy skrawek terenu może stać się miejscem parkingowym. Ponadto mały samochód sprawdza się, kiedy zazwyczaj pokonujemy tylko krótkie trasy. Osoby, które często podróżują poza miasto, na pewno będą szukały aut z większym bagażnikiem.
    Przykładem małych aut są: Nissan Micra lub Ford Ka.
  2. Zużycie paliwa. W mieście pokonujemy mniejsze dystanse niż poza nim. Jeździmy zazwyczaj z domu do pracy lub na uczelnie, czasem do sklepu. Jednakże i tak są to małe odległości, przez co zużycie paliwa ma ogromne znaczenie. Warto wybierać takie samochody, których spalanie będzie, jak najmniejsze, by móc zaoszczędzić na ciągle drożejącym paliwie. Dla najoszczędniejszych osób dobrym pomysłem jest zakup samochodu z instalacją gazową, który pozwoli maksymalnie zmniejszyć wydatki w tym obszarze. Mogą to być: Suzuki Alto czy już wspomniane wyżej Nissan Micra lub Ford Ka.
  3. Cena, wyposażenie. Przy zakupie jakiegokolwiek samochodu każdy z nas zwraca na to uwagę. Auto do miasta powinno być przede wszystkim dopasowane do naszych możliwości oraz preferencji.

Niezawodność

Brzmi nieco enigmatycznie i na pierwszy rzut oka nie jesteśmy w stanie powiedzieć, czy dany samochód taki atut posiada. Niezawodne auta to takie, które będą nam długo służyły, nie będą sprawiały większych problemów w naprawach, częstych serwisach. O niezawodności auta możemy się sami przekonać dopiero po kilku latach jego użytkowania. Jednakże powstaje wiele niezależnych badań i rankingów, które wskazują, jakie modele samochodów zasługują na to miano. Spośród wielu aut warto zwrócić uwagę na:

  • Mazda 2 trzeciej generacji – auto do miasta o trwałym i ekonomicznym silniku, jest przestronne i spełni się również jako rodzinny samochód
  • Dacia Sandero – jedno z najtańszych aut na naszym rynku, jednakże pomimo tego dość rzadko się psuje m.in. dlatego, iż jest dość ubogo wyposażony, co w tym przypadku staje się ogromnym atutem.
  • Toyota Aygo drugiej generacji – typowo miejski mały samochód, jednakże bardzo tani w eksploatacji
  • Skoda Fabia trzeciej generacji – model, który bardzo długo jest na rynku, dzięki czemu cieszy się dużym dopracowaniem i niezawodnością.

Niezawodne auta do miasta posiadają określone cechy, na które powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, tak by zmaksymalizować zadowolenie z ewentualnego zakupu.

Niezawodne auto do miasta
5 (100%) 1 vote