Najmodniejsze kolory na jesień w codziennych stylizacjach

S

Jedna jesień niedawno się skończyła, ale bezwzględna matka natura tak przygotowała nasz świat, że pory roku przychodzą po sobie nieubłaganie. Dlatego stylizacje jesienne, które dopiero co trafiły do szafy, za niedługo będą znowu wyciągane i sprawdzane pod kątem tego, czy w najbliższym sezonie wpasują się w modę kolorystycznie i stylistycznie, czy raczej trzeba będzie zrobić małą rewolucję w szafie na rzecz nowego modowego porządku światowego.

Nadchodzi nowe

Poprzedni sezon minął nam raczej na nieciekawych, bardzo typowych barwach i trudno byłoby udowadniać, że stłamszone szarości i ubrudzone brązy były czymś, co komukolwiek mogłoby w jakikolwiek sposób poprawić nastrój w czasie deszczowego wieczoru czy zamglonego poranka. Na szczęście nadchodząca jesień będzie już wyraźnie inna, ponieważ cały czas kolory jesieni będą teoretycznie te same, ale modne stylizacje jesienne będą uciekały od ich podstawowych wersji w kierunku bardziej wymyślnych propozycji. Większość z ich nazw pojawia się zwykle w języku angielskim, ale tutaj skorzystamy z polskich odpowiedników.

Czerwona gruszka

Bardzo zmysłowy kolor oparty o przyprószoną szarością, ciemną gruszkę z silnym czerwonym podświetleniem. Najczęściej trafiać będzie do górnych części odzieży, na przykład do bluzek, ale zdecydowanie najlepszym miejscem dla tej odmiany przepalonego koloru żółtego będą płaszcze.

Krwiste maki

Krwista czerwień maków, która jest wyjątkowo charakterystyczna dla brytyjskiej kultury, powinna nas zainspirować do trochę odważniejszych kreacji. Tak jak gruszka będzie u góry, maki będą na dole i pokolorują nam na przykład spódnicę mini lub zamszowe buty. Jest to też idealny kolor do niewielkich dodatków, na przykład paska przepasającego ciemny prochowiec.

Mgławicowy błękit

Błękit kojarzy się z pięknym niebem, ale tutaj raczej należy patrzeć jak najbardziej w niebo, chociaż trochę dalej. Mówimy bowiem o kolorach, które pokazują się wśród ciał niebieskich i przypominają bardziej dorodne szafiry. Jest to kolor ciemny, ale bardzo kobiecy i można na nim oprzeć damski garnitur bądź jednoczęściowy kostium. W ten sposób można wywalczyć trochę ciekawych kolorów dla nieciekawego otoczenia i nie wyglądać przy tym niewłaściwie względem panującej pory roku.

Cejlońska żółć

Zachód słońca nad Cejlonem to jeden z widoków, który warto jest przed śmiercią zobaczyć. Słońce przybiera kolor żółty, który może przywodzić na myśl musztardę, a właściwie mógłby, gdyby nie mieszał się z błękitnymi falami Oceanu Indyjskiego i czerwonym niebem. Z tym kolorem trzeba jednak uważać, bo chociaż dobry jest do praktycznie każdego rodzaju ubioru, konieczne jest jego stosowanie tylko na opaloną skórę. Dlatego jeśli lato nam szybko minie i nie zapracujemy na opaleniznę, konieczne będzie zrezygnowanie z tego koloru.

Płatki krokusów

Bardzo ciekawym pomysłem są też płatki krokusów, czyli lekko rozjaśniana odmiana fioletowego. Stosuje się ją do wzorzystych części garderoby, czyli przy tej barwie jesienią pole wyboru będzie stosunkowo ograniczone.

Sprawdź kolekcję odzieży w modnych, jesiennych kolorach, w sklepie Ozonee.

Oceń ten post