Jak znaleźć swój własny styl ubierania się? Porady

Poszukiwanie własnego stylu ubierania się to nie do końca właściwe założenie, które często prowadzi nas bezbłędnie do nikąd. Dlaczego tak jest? Głównie dlatego, że style ubierania się non stop ewoluują i jeśli stworzymy dla siebie taki styl, możemy mieć pewność, że jego aktualność ograniczy się do sezonu, najwyżej dwóch sezonów, a potem już będziemy zupełnie niemodni. Co zatem zrobić?

Style ubioru

Warto zacząć od tego, czym właściwie są style ubioru, ponieważ w całym tym temacie największym zagrożeniem jest pośliźnięcie się właśnie na niedopasowaniu naszych oczekiwań i starań do rzeczywistości. Jeśli chcemy mieć rozpoznawalny i unikalny styl ubierania się, z miejsca właściwie ustawiamy się na przegranej pozycji, ponieważ takie podejście oznacza, że mamy sobie sami coś wykreować i na tym się opierać. Świat mody tak nie działa. Nawet jeśli jest się tak zwanym dyktatorem mody, których można policzyć obecnie na palcach co najwyżej dwóch rąk, dyktowanie mody polega na wpisywanie się w to, co pozostała grupka dyktatorów uzna za obowiązujące w najbliższym czasie. Moda to dopasowywanie się do tłumu i jeśli ktoś myśli inaczej, nie zawsze spotka się z aprobatą ogółu.
Ale co z nieśmiertelnymi trendami i zasadami elegancji? Co z klasycznymi ubiorami i kolorystyką typową dla kolejnego sezonu? No właśnie. Te pytania znacznie bardziej pomogą nam w poszukiwaniu odpowiedzi na to, jak znaleźć swój styl ubierania.

Niektóre rzeczy po prostu wyglądają dobrze

Nasze gusta i guściki to tak naprawdę mieszkanka dwóch rzeczy. Pierwszą z nich jest nasz instynkt wytworzony przez biologię, który nakazuje nam biel i czerń kojarzyć z ważnymi sprawami i ogólnie z powagą. Powaga może być radosna lub smutna, więc różne kultury na świecie na śluby i pogrzeby wybierają albo biel, albo czerń. Nie ma jednak kultury, która na pogrzeb ubierałaby się na zielono. Zielony pasuje bowiem lepiej do lekkiej kreacji na wiosnę lub do typowego letniego stroju.
W taki sam sposób powinno się traktować różne fasony. Nie jest żadną tajemnicą, że jeśli szczupła kobieta ubierze się w workowate rzeczy, wyglądać będzie niezbyt atrakcyjnie. Z drugiej strony, jeśli posiadająca więcej ciała kobieta zdecyduje się na ubranie obcisłe, efekt będzie równie niewłaściwy. Na podobnej zasadzie traktuje się cętki i paski oraz wiele różnych wzorów. Zdecydowanie nie można nosić poziomych pasków, jeśli ma się nadwagę, a paski pionowe, najlepiej w czarnych barwach, znakomicie wysmuklają sylwetkę.

W poszukiwaniu stylu

Uzbrojeni w teorię, możemy przejść do konkretów. Są one bowiem wyjątkowo proste. Poszukiwanie własnego stylu to tak naprawdę kierowanie się wszystkimi zdroworozsądkowymi zasadami ubierania się w połączeniu z tym, co jest w danym czasie modne. Innymi słowy, dobieramy fasony i kolory do tego, jak się prezentuje nasza uroda, a potem konfrontujemy to z tym, co w danym czasie jest modne. Nie trzeba jednak się bać przeciętności, ponieważ w ten sposób pozostawimy sobie naprawdę duże pole manewru i z tego, co zostanie, będzie można wybrać podobające się nam rzeczy, które wszystkie będą się wpisywać w nasz styl.

Jak znaleźć swój własny styl ubierania się? Porady
5 (100%) 1 vote