Jak skompletować ubrania biegowe na jesień?

Jesień jest dla biegaczy czasem pełnym wyzwań. Przyroda nigdy nie jest chyba piękniejsza, zmienne warunki pogodowe potrafią jednak dawać się we znaki. Odpowiednie ubranie do biegania to podstawa, jak jednak je skompletować?

Najważniejsze cechy jesiennej odzieży

Bez względu na to, czy w grę wchodzą spodnie, czy też bluza do biegania na jesień powinniśmy zwracać uwagę na to, czy odzież jest nam w stanie zagwarantować ochronę termiczną niezbędną w okresie, w którym wahania temperatury są normą. Tkanina musi pracować wraz z biegaczem. W innym wypadku ciepło i wilgoć nie znajdą ujścia. Trening z kilometra na kilometr będzie się stawał coraz trudniejszy, a biegacz będzie ryzykował nie tylko pogorszenie osiąganych przez siebie wyników, ale i przeziębienie.
Jesienią warto jest też starannie przeanalizować to, z jakich materiałów wykonana jest odzież. Dotyczy to także elementów takich, jak czapka do biegania jesień, ta ostatnia musi bowiem chronić nie tylko przed promieniami ciągle jeszcze intensywnego słońca, ale i przed deszczem i wiatrem. Co ciekawe, tak wysoko ceniona przez biegaczy bawełna jesienią nie znajduje racji bytu. Znacznie lepiej sprawdzają się lekkie, techniczne tkaniny, które eliminują problem chłonięcia wilgoci tak typowy dla ubrań bawełnianych.
Nie wolno też zapominać o tym, że jesienią na biegaczy czekają zagrożenia, które w czasie innych pór roku są znacznie mniej dotkliwe. Tu warto wspomnieć choćby o tym, że biegacz wcale nie jest najlepiej widoczny, gdy o zmierzchu biegnie czy to poboczem, czy to chodnikiem. Kupując bluzę lub spodnie dobrze pomyśleć więc o elementach odblaskowych. Odzież z ich dodatkiem jest coraz modniejsza, a do tego może uratować życie.

Tych błędów unikaj

Wybierając odzież na zimę zdarza się nam popełnić przynajmniej kilka błędów. Jeden z najpoważniejszych dotyczy niewielkiej troski o jakość spodni lub bluzy. Warto więc pamiętać, że w czasie pory roku, która charakteryzuje się dużą zmiennością temperatur staranność wykonania odzieży dla biegaczy ma jeszcze większe znaczenie niż zwykle. Nie wolno też zapominać o tym, że spodnie do biegania na jesień nie powinny być ani zbyt luźne, ani przesadnie obcisłe. Tak w jednym, jak i w drugim przypadku nietrafiony zakup może skończyć się w najlepszym razie dyskomfortem, w najgorszym zaś – kontuzją. Bez względu więc na to, jaki styl preferujemy i jak intensywne są nasze treningi, stawiajmy przede wszystkim na garderobę pochodzącą z kolekcji renomowanych producentów i oferowaną w punktach sprzedaży, w których pochodzenie produktów nie budzi wątpliwości.

Oceń ten post