Jak przyspieszyć smartfona z Androidem? 

Telefony z systemem Android są wyjątkowo lubiane. System uznawany jest za prosty w obsłudze i intuicyjny, a jego użytkownicy doceniają i to, że daje im dużą niezależność. Nie jest to jednak system idealny, stąd też bardzo często pojawia się pytanie o to, jak przyspieszyć Androida bez konieczności zmiany samego telefonu.

Czyszczenie pamięci podręcznej aplikacji

Osoby zastanawiające się nad tym, jak przyspieszyć smartfona, często są pytane o to, z jak wielu palikacji korzystają. Dobrze znana zasada mówiąca o tym, aby odinstalowywać te nieużywane potrafi jednak być rozwiązaniem mało skutecznym. Warto więc przyjrzeć się krytycznie nie tylko samym aplikacjom, ale i pamięci podręcznej. To właśnie ona wspomaga aplikacje w działaniu, a jednocześnie sprawia, że otwierają się one szybciej. Niestety, przyczynia się również do tego, że tempo działania telefonu z Androidem jest coraz mniej satysfakcjonujące. Warto więc czyścić ją przynajmniej raz na kilka tygodni nawet kosztem nieco wolniejszego uruchamiania się aplikacji.

Unikanie aplikacji przyspieszających działanie systemu

Gdy nasz Android zaczyna działać coraz wolniej, zwykle dowiadujemy się o istnieniu aplikacji, które umożliwiają przyspieszenie działania systemu. Postulat rezygnacji korzystania z nich wydaje się więc dziwny. Należy jednak pamiętać o tym, że aplikacje, które mają odpowiadać na pytanie o to, jak przyspieszyć telefon z Androidem, potrafią wprowadzić spore zamieszanie do ustawień telefonu. Jeśli świat mobilny nie ma przed nami tajemnic, z pewnością szybko poradzimy sobie z tym problemem. W innym wypadku jednak najlepiej jest zapomnieć o istnieniu tego rodzaju aplikacji.

Restartowanie smartfona

Wiele osób uruchamia telefon zaraz po zakupie, potem zaś nie wyłącza go przez długie tygodnie. Nawet, jeśli Android budzi coraz więcej zastrzeżeń, decyzja o restarcie nie jest wcale jedną z pierwszych, jakie się podejmuje. Tymczasem właśnie ten prosty krok jest w stanie w istotny sposób przyspieszyć działanie telefonu i poprawić jego wydajność. Warto wykonywać go więc przynajmniej raz na kilka dni.

Zwolnienie miejsca w telefonie

Wielu osobom wydaje się, że każda aplikacja i każdy plik w telefonie jest tak samo ważny. Niestety, skłonność do tego rodzaju kolekcjonowania nie wpływa zbyt dobrze na telefon. Warto więc przynajmniej raz na jakiś czas zdecydować się na bardziej krytyczną ocenę zawartości smartfona. Pozbycie się rzadko używanych aplikacji oraz plików muzycznych, do których od dawna nie wracaliśmy, przyniesie systemowi wiele korzyści.

Jak przyspieszyć smartfona z Androidem? 
5 (100%) 1 vote