Dobierz kolor ubrań do typu urody

To, jaki kolor ubrań zakładamy ma ogromne znaczenie. Trzeba pamiętać, że sięgnięcie po odpowiednie barwy może nam dodać blasku i wdzięku. Kiedy jednak postawimy na niewłaściwe kolory, cera może wyglądać na szarą i zmęczoną. Większość z nas nie ma w ogóle wiedzy dotyczącej tego, jak dobierać kolory ubrań. W efekcie w naszych szafach często są przypadkowe barwy, w których niekoniecznie wyglądamy dobrze. Podpowiadamy w związku z tym, jak dobierać kolory ubrań, aby wyglądać dobrze.

Typ urody

Podstawą, bez której nie można rozpocząć prawidłowego doboru ubrań, jest określenie typu urody. Wiele kobiet zadanie pytanie jak określić typ urody. Zaczynamy od określenie tego, czy nasza cera ma ciepły, czy raczej zimny odcień. Można to zrobić w prosty sposób. Zestawiamy skórę najpierw ze złotem, a następnie ze srebrem. Jeśli skóra lepiej wygląda w połączeniu ze złotem, jest promienista i wypoczęta, nasza karnacja zaliczana jest do tonacji ciepłych. Jeśli jednak w połączeniu ze złotem nie wypada najlepiej, a korzystnie wygląda ze srebrem, jest to znak, że nasza cera jest zimna. Tonacji odpowiadają pory roku. I tak do tonacji chłodnej przypisuje się zimę oraz lato, zaś do tonacji ciepłej wiosnę oraz jesień.

Kolory ubrań a typ urody

Jeśli wiemy już, czy jesteśmy chłodnym, czy ciepłym typem kolorystycznym i określiliśmy kolorystyczną porę roku, możemy zacząć wybierać odpowiednie ubrania.

Panie, które zaliczają się do typu lato mają ogromne ułatwienie. Mogą bowiem zakładać ubrania niemalże we wszystkich kolorach. Powinny jedyni wystrzegać się barw jaskrawych, które nie komponują się dobrze z ich urodą. W szafie nie powinno zabraknąć ubrań w takich kolorach, jak jasny róż, jasny niebieski, miętowy, złamana biel, cytryna, szarość. Świetnym wyborem są ubrania w kolorze zielonym z niebieskim odcieniem. Czerwień, która lekko wpada w oranż to natomiast kolor, które w szafie pani lato po prostu nie może zabraknąć.
Typ urody zima to z kolei takie barwy, jak błękit, róż, zimna cytrynowa żółć, czerń, a także czysta biel. W takich kolorach zima prezentuje się najlepiej. Podkreślają one doskonale zarówno jasną cerę, jak i ciemne włosy, czyli cechy charakterystyczne urody określanej jako zima.

Kolor ubrań a typ urody to niemalże temat rzeka. Udało się nam przedstawić jedynie najważniejsze informacje. O tym, jakie ubrania w przypadku jakiej urody będą najbardziej odpowiednie można natomiast mówić dużo więcej. Warto w tym miejscu podkreślić, że nigdy nie należy wybierać koloru ubrań przypadkowo.

Dobierz kolor ubrań do typu urody
5 (100%) 1 vote