Dlaczego warto zacząć trenować boks?

S

Boks jest jednym ze sportów walki. Walki dwóch zawodników (lub zawodniczek) odbywają się na kwadratowym ringu. Walka polega wyłącznie na używaniu pięści. Zawodnicy nie mogą stosować uderzeń z łokcia i kolana, zabronione są ciosy w głowę. Przez bardzo wiele lat boks był sportem typowo męskim; dzisiaj stał się także dyscypliną bardzo chętnie uprawianą przez kobiety.

Korzyści jakie przynosi trenowanie boksu

Zajęcia z boksu są w programie wielu klubów sportowych. W sporej liczbie z nich jest także boks dla kobiet. Zajęcia te adresowane są do kobiet, które są dynamiczne i żywiołowe. Boks trening doskonale wpływa na sylwetkę i kondycję. Trening dodaje każdej kobiecie mnóstwa pewności siebie. Dla wielu kobiet bardzo ważne jest, że podczas treningu mogą spalić mnóstwo kalorii. W ciągu trwającego 45 minut treningu bokserskiego można stracić od 600 do 800 kalorii. Do tego jest to trening podczas, którego wykonywane są bardzo różnorodne ruchy; na treningu bokserskim nie sposób się więc nudzić.

Czego można nauczyć się trenując boks?

Boks jest sportem walki, który naprawdę warto zacząć trenować. Dzięki treningom bokserskim można wiele się nauczyć. Boks uczy i rozwija takie umiejętności, jak:

  • koordynacja ruchowa;
  • skupienie;
  • koncentracja;
  • refleks;
  • spostrzegawczość.

Boks uczy także panowania nad własnymi słabościami. Jest sportem urazowym; rozpoczynając treningi trzeba liczyć się choćby z siniakami. Poważne kontuzje zagrażają raczej tylko osobom, które zdecydowały się na zawodowe uprawianie sportu. Kobiety coraz chętniej decydują się trenować boks, bo bardzo ładnie rzeźbi on sylwetkę, ale jednocześnie nie powoduje przybierania masy.

Trening bokserski dla początkujących

Boks ma tę zaletę, iż osoby początkujące mogą go trenować także w domu. Trening bokserski w domu nie wymaga angażowania specjalistycznego sprzętu; wystarczy tylko worek bokserski. Amatorzy tego sporty, którzy chcą trenować go w domu mogą również wykorzystać inną, bardzo popularną technikę nazywaną walką z cieniem. Do treningu bokserskiego w domu oprócz worka bokserskiego potrzebne są także rękawice bokserskie. Celem treningu bokserskiego przeprowadzanego w domu jest doskonalenie techniki ciosów oraz poprawa refleksu. Trening z workiem bokserskim jest okazją do pracy nad siłą uderzeń. A czasem po prostu okazją, aby dać upust złości. Treningu bokserskie zawsze rozpoczynają się od pracy nóg; wbrew temu co może się wydawać, boks jest sportem, w którym ważne są nie tylko ręce, ale także nogi. Nauka odpowiedniego poruszania się, poznania kroków, wyprowadzania ciosów zajmie przynajmniej kilka miesięcy. Do tego należy jeszcze poznać podstawowe sekwencje, bez których walka w parze jest niemożliwa.

Przyczyn, dla który warto zacząć trenować boks jest mnóstwo. Dla wielu osób – zarówno kobiet, jak mężczyzn – trening bokserski to świetny sposób na poradzenie sobie ze stresem. Boks jest wysiłkiem fizycznym podczas, którego można pozbyć się wszystkich złych emocji. Wystarczy do tego tylko worek bokserski i rękawice.

Oceń ten post