10 bazowych ubrań, które warto mieć w szafie

Prawdą jest, że można zrobić tylko jedno pierwsze wrażenie i że może być ono mylne, gdy ktoś nie przykłada należytej uwagi do własnej prezencji. Wiele zależy w tej chwili od ubioru, więc mnóstwo osób kupuje coraz więcej ciuchów i dodatków, które później zalegają w szafie przez większość czasu. A przecież wystarczy mieć kilka odpowiednich rzeczy – tak zwane ubrania bazowe – by przy ich pomocy stworzyć różnorakie stylizacje, pasujące do wszystkich okazji. Dzięki temu w szafie panuje porządek – a taki minimalizm przekłada się też na większe zorganizowanie w całym życiu. Jakie ubrania basic należy posiadać i dlaczego? Jak z nich właściwie korzystać?

Ubrania bazowe – czyli co?

Baza jest zawsze pewną podstawą – czymś, co pozwala stworzyć rożne warianty, w zależności od tego, co jeszcze do tej rzeczy dobierzemy. Istnieje kilka ciuchów, które powinny się znaleźć w szafie każdej kobiety i dzięki którym będzie można stworzyć udane, nowoczesne lub klasyczne stylizacje, w zależności od potrzeb. Ta sama rzecz będzie prezentować się całkiem inaczej, gdy ubierze się do niej szpilki, niż gdy włożymy adidasy. Wybierając ubrania basic należy się oczywiście kierować własnym zmysłem i gustem, ale zwrócić też uwagę na współczesną modę. Pewnych elementów po prostu nie może zabraknąć w niczyjej szafie!

Bazowe ubrania w szafie

W każdej szafie muszą się znaleźć następujące rzeczy, do zbudowania bazy pod późniejszą stylizację:

  1. Skórzana kurtka – najlepiej czarna. Dzięki niej można zaprezentować się w sposób bardziej elegancki lub bardziej drapieżny. To coś na wyjście ze znajomymi i na randkę, na wieczór i na dzień. Rzecz uniwersalna.
  2. Szpilki – ich kolor w zasadzie może być dowolny, chociaż szpilki czarne będzie można dopasować do największej liczby stylizacji i rzeczy.
  3. Czarny top.
  4. Biała podkoszulka.
  5. Elegancka koszula – założona do dżinsów i tak pozwoli uzyskać nieco swobodniejszy, ale stylowy komplet. Z kolei założona do eleganckiej spódnicy pomoże uzyskać gustowną całość.
  6. Elegancka spódnica.
  7. Dżinsy – mogą być nawet z dziurami, na czasie. Wielką rolę odgrywają przy nich głównie buty.
  8. Prosta sukienka – najlepiej by była gładka i w jednym kolorze. Dzięki temu będzie można ją zestawić z różnego rodzaju biżuterią, narzutkami oraz obuwiem.
  9. Żakiet – można go dobrać do dżinsów, albo do eleganckiej spódnicy lub sukienki. Jest cieńszy niż kurtka skórzana i można w nim zostać wewnątrz budynku.
  10. Baleriny – pasują zarówno do eleganckich ubrań, jak i do ubioru w stylu sportowym. Są naprawdę obuwiem niezwykle uniwersalnym, a do tego bardzo wygodnym!
10 bazowych ubrań, które warto mieć w szafie
5 (100%) 2 votes